Nature Valley Crunchy Granola Bars Oats 'N Honey, 98-Count 1.49oz bars
Score By Feature
OveReview Final Score
Product Description
Questions & Answers
The serving size of these bars is 2 bars with 200 calories each A total of 180 calories and fat A little more than 6 gr, saturated The following amounts of cholesterol can be found in 5 grams The sodium number is 0, sodium-0 The item contains 160 mg of sodium, 29 grams of carbohydrate, and 4 grams of dietary fiber. A couple of grams of sugar- A protein-rich snack of 11 grams The weight of 2 grams. Here is a translation I hope
The bars measure 96 bars each. There are two bars in each pack. I highly recommend this product!
It says 96 bars on the package, but you have to divide that by two because each It is a bit tricky, and I had the same question about it when I was planning on purchasing
It does not state anywhere on the label that these bars are gluten free and contain only whole grains. You should take good care of yourself.
Selected User Reviews For Nature Valley Crunchy Granola Bars Oats 'N Honey, 98-Count 1.49oz bars
Though I'm not a big fan of this, the horses and ranch dogs turn to attention as soon as they hear the crinkle of the package. There are ways to capture even the most recalcitrant mount without having to walk through the north forty for half the morning with a bridle slung over your shoulder When they catch a whiff of the oatmeal and brown sugar, they are wrapped up like a bag of fresh molasses. ) We use this for working with the dogs, As a rule, I buy by the case and keep a package or two in my jacket and saddle bag. Oh, I'll admit it, right now and then, I nibble a little on the animals' snacks.

The total number of packages was 49, In reality, there are 48 packages of 2 bars rather than 98ct. She is indecisive. There is no 98 1 in it. There are 49 ounces in the bag. A bar. The size of the group is 48/1. There are 49 oz packages available. There is a 12-dollar price tag on this box from SAMS. 98 dollars.

Cmon has a similar handle. There is no better way to spend your evenings. It costs about 20 dollars to get 100 bars. If you're running late for work and don't have time to eat breakfast, these bars are a smart choice. This is something I do every day. You're better off with an egg breakfast sandwich instead of a donut or a breakfast sandwich. You'll get whole grains, fiber, and essential vitamins when you eat this. Objects like this are great for people who are constantly on the move. Having Nature Valley saved me from having to endure embarrassment in the morning because my stomach would have growled if I didn't have your product. Please include "Ps. ". This is one of the things they sell in Fidi (the Financial District, New York). It costs 50 cents per person. The math is on you. I guess it's time to go to bed You know what it made me realize how much I was getting for my money while I was writing this review. Wow, I think I will.

Having ordered two orders of Nature Valley Crunchy Granola Bars Oats 'N Honey, I had to have my previous order cancelled. There are 96 bars in 96 bars". As soon as we got home, I realized I had ordered way too many bars, and my wife was all over me for buying 96 bars when we're just two people. observed how quickly we went through them and how we laid off [as Mom would say] the worse junk foods. I love you. I like them very much because they taste great. As we usually bought the bad, bad junk food [or junk] and because we started our old bad habits, I thought I ought to buy If the bars were a little bigger, this wouldn't be a problem. It seems they were like that at one time, based on the 4 stars.

As well as my husband and I, I ordered these bars for my son. You can enjoy them whenever you want and they are easy to carry around with you. We are accustomed to having them at home.

I have loved these granola bars since I was a child. I've got crumbs everywhere, but I'm not bothered! I LOVE IT SO MUCH!.

The granola bars are really good, but take note of the following There are only 48 packages in this lot. A box with 96 words in large letters and 48 in fine print can hold up to eight people.

If you combine these with a container of Chobani 100 calorie yogurt and a can of diet Dew, you have yourself a 290 calorie feast, or at least something comparatively healthy and tasty. In addition to their Pecan Crunch variety, the Oats 'N Honey variety of granola bars is my favorite. Despite eating two packs on any given day, I usually buy the huge box because I eat one pack every day, sometimes two if I work late at night. As 96 bars are divided into 48 packs, a box like this doesn't take too long to go through, and the shelf life of 96 bars is about a year from thing I found is that some of the bars in the box are quite broken at the ends, as if the box has been dropped at some point. Nevertheless, that may be a problem with the particular With a bulk buy, you save money from buying four of the typical twelve-pack instead of four If you have grandchildren like mine, you will have to pack boxes and make additional trips to the grocery store. I have repeatedly accused them of wanting to come over specifically to loot. The Paw's Bar is a cereal bar. My comment would be that it is without effect.
